Pravidla vytržení obočí: jak snížit nepohodlí

štípající obočí dívka

Schopnost správně vytrhávat obočí nepřichází okamžitě, ale ženy a muži s nadměrně hustými vlasy nebo chloupky, které rostou společně v jednom proužku, to potřebují. Pro manipulaci potřebujete naostřenou pinzetu, zaoblený kartáč na česání, zrcadlo, antiseptikum a prostředky pro anestezii, zmírnění podráždění. Dobré nástroje a dodržování jednoduchých doporučení pomohou dokončit postup i pro začátečníky.

Je důležité postupovat krok za krokem. Pokud si obočí vytrhnete spontánně, vedeno skutečností, že některé chloupky vypadaly nadbytečné, může být výsledek nepředvídatelný a je nepravděpodobné, že by potěšil správný vzhled.

Výcvik

K úspěšnému dokončení postupu je nutná kvalitní pinzeta. Hroty by měly být pevně uzavřeny, měly by mít stejnou délku. Čím pevnější je obočí sevřené, tím bolestivější a správnější bude vytrhávání..

I když pinzetu používá jedna osoba, měl by být přístroj před zahájením procedury řádně dezinfikován. Alkohol, peroxid vodíku nebo parfém nebo kolínská voda budou stačit. Tekutina se nanáší na vatový tampon, předmět se otře. Ruce je třeba ošetřit dezinfekčním gelem.

Zvažte správný tvar obočí. Nejprve označte jeho konec a začátek položením čar rovnoběžných s nosem. Řemeslníci v salonech, aby vytáhli potřebné funkce, používají pravítko, tužku světlého odstínu, tmavý pigment se nedoporučuje. Poté označte bod ohybu. Podél značek, přesně, bez silného tlaku, je kontura nakreslena rovnoměrně. Prvky mimo něj jsou opatrně odstraněny zastřihovačem - na rozdíl od pinzety je to méně traumatizující pro jemnou pokožku kolem očí.

Jednodušší způsob, jak vytvořit správný obrys, je použití šablon prodávaných v kosmetických prodejnách. Šablona se aplikuje na obočí na začátku procedury a poté se odstraní. Nevýhoda - šablony obchodů ne vždy odpovídají jednotlivým rysům obličeje.

Pro ty, kteří se nikdy nepokusili vytrhávat obočí, je lepší navštívit salon pro odborníka, který doporučí správný tvar oblouků nad očima..

Pravidla škubání

Stejně jako u jiných kosmetických procedur platí, že za účelem vytržení přebytečného obočí existují pravidla, jejichž dodržování zaručuje uspokojivý účinek a pomáhá předcházet zklamání..

 1. Chcete-li chloupky bezbolestně vytrhávat, musíte je pevně stlačit pinzetou co nejblíže pokožce, čímž se sníží nepohodlí na minimum.
 2. Potřeba odstraňovat chloupky nahoře nebo dole závisí na vlastnostech vašeho vzhledu. Klasickou možností je trhat pouze dole, aby došlo ke správnému ohybu.
 3. Zarostlé chloupky by měly být řádně odstraněny z napařené a vyčištěné kůže.
 4. Teplý obklad vám pomůže bezbolestně vytrhávat obočí doma. Póry se rozšíří, což usnadní odstranění vegetace.
 5. Musíte táhnout rychle, aniž byste napínali kůži. Tahání zvýší bolest, způsobí zarudnutí a rozbije vlasy místo toho, aby se vytrhávaly za kořen.
 6. Jedním pohybem pinzety nemůžete vytrhnout více než jeden vlas.
 7. Obočí, které roste směrem vzhůru "dům", nejsou odstraněny - budou prázdné oblasti kůže, které se budou obtížně skrývat. Správnější je použít vosk na fixaci nebo dlouhodobý styling.
 8. Dávejte pozor, abyste příliš netrhali, sledujte výsledek v zrcadle.

Nakonec musíte přebytečné chloupky očistit kartáčem, vyčesat obočí.

Čáry nad očima jsou nakresleny podle typu obličeje. Kruh by měl být vizuálně prodloužen. K tomu jsou vhodné špičaté, vyvýšené oblouky s přerušením. Hladké linie budí dojem úplnosti.

U majitelů čtvercového obličeje by mělo být obočí vytrženo s přestávkou na úrovni středu oka.

Pokud je brada špičatá, musí být konce oblouků správně umístěny na stejné úrovni, ale ne aby byly čáry rovné - je lepší mírně zaoblené, bez ostrých zalomení.

Dívky s prodlouženou tváří by měly mít rovné obočí - zaoblené nebo špičaté způsobí, že ovál bude prodloužen, čelo bude vypadat výše.

Nejvhodnější je vytrhávat chloupky pro majitele oválného obličeje: můžete experimentovat s jakýmikoli tvary.

Jak mazat po

Po vytržení obočí je kůže podrážděná, což je normální reakce. Existuje mnoho prostředků k urychlení hojení..

Jakákoli léčivá kosmetika bude dělat. Multifunkční gel s aloe pomáhá léčit a zmírňovat podráždění - oblíbený produkt prodávaný v obchodech a lékárnách.

Dětský krém na dásně pomůže zmírnit bolest. Na zraněnou pokožku, pokud se jí náhodou dotknete pinzetou, neaplikujte běžný zvlhčovač, použijte hojivé masti. Krvácející rána musí být řádně ošetřena peroxidem.

Tvarovače obočí doporučují klientům trhat si vlasy a poté několik dní po zákroku používat vazelínu. Stačí jej aplikovat 1-2krát denně. Pomáhá pokožce se hojit a hydratovat.

Peeling ušetří masti Panthenol a Bepanten, které vyživují pokožku prospěšnými látkami, zklidňují a urychlují zotavení. Po tetování a microbladingu není třeba kupovat drahé formulace používané v salonech - doma riziko zranění není tak vysoké.

Podráždění, které se objeví po proceduře, můžete odstranit pomocí lidových prostředků. Petrželkový obklad uklidní pokožku. Naneste vatový tampon namočený v petrželkové vývaru a držte 20 minut. Řebříček, provázek a šalvěj budou stačit. Uklidňující lék dostupný v létě - listy jitrocele.

Olej z čajovníku je účinný. Má antiseptické vlastnosti. Několik kapek se aplikuje na vatový tampon aplikovaný na obočí. Používá se po proceduře a pro další péči, pokud podráždění přetrvává.

Pokud přebytek náhodně vytáhnete, lopuchový olej vám pomůže obnovit hustotu a správný tvar vegetace.

Před aplikací je produkt testován na malé ploše pokožky, aby se eliminovalo riziko alergií. Je lepší netřít pokožku, na které byly chloupky vytrženy, je správnější použít na ni kompresi.

Chyby při vytržení obočí

Časté chyby, které začátečníci dělají, když se pokoušejí sami vytrhávat a upravovat obočí:

 1. Čáry jsou příliš tenké. Móda pro jasné „struny“ je dávno pryč. Vyhovují velmi málo lidem, dělají tvář bez výrazu, dodávají jí zvláštní výraz. Tenké čáry je těžké získat symetrické.
 2. Zanedbání přípravné fáze. Surové nástroje, špinavé ruce nebo nenatřený tvar před zákrokem mají nepříjemné důsledky pro vzhled a zdraví..
 3. Pokusy o vybičování vlasů. Musíte obočí správně vytrhávat po etapách. Během procedury si udělejte krátké přestávky, abyste vyhodnotili průběžný výsledek, a rozhodněte se, zda si vytrhnete více.
 4. Pomocí mastného výživného krému. Výrobek s viskózní strukturou spojuje chloupky, ucpává kanály mazových žláz, pinzeta začíná klouzat a brání pevnému sevření štětin. Správnější je aplikovat anestetický sprej nebo mast z lékárny nanesením tenké vrstvy.
 5. Starý nástroj na obočí. Nedoporučuje se používat pinzety, nůžky s matnými hranami. Způsobují bolest a po dlouhou dobu používání se na nich hromadí špína, množí se bakterie.
 6. Po módě se rozhodlo vytrhávat chloupky, aniž by se braly v úvahu rysy obličeje.

Nenechte se odradit, pokud módní tvar obočí nesedí. Pokud je na výběr mezi snahou o trend a harmonickým líčením, oblouky raději správně vytrhněte, dodejte jim harmonický vzhled.